Unipro

документація

Користувальницькькі налаштування

Налаштування сайту

Переклад цієї сторінки:

службові:поділ_друку_чека

Налаштування розділення друку чека на чекових/фіскальних принтерах

Для чого використовується

Програма Unipro дозволяє коректно вести облік декількох організацій одночасно в одній базі, а також розділяти одне замовлення на друк різних принтерів чеків або фіскальні реєстратори. Ця функція може бути використана при оптимізації податкового навантаження бізнесу, у тому числі для контролю та регулювання обсягів продажу кожного ФОП/ТОВ.

Наприклад, маркет може використовувати кілька ФОП (фізичних осіб-підприємців) або ТОВ для певних відділів: продукти, алкоголь, сигарети. У такому разі ті ФОП чи ТОВ, що продають підакцизні товари, мають бути на загальній системі оподаткування, отримати ліцензію та використовувати касовий апарат, а ті ФОП, що продають продукти, можуть бути на спрощеній системі оподаткування та видавати нефіскальні чеки.


Як настроїти

Загальний алгоритм налаштування:

  1. В основних параметрах екрану касира/офіціанта налаштувати першу організацію, додати типи оплат, склад продажу товарів, вказати покупця за замовчуванням для всіх організацій ;
  2. В закладці “Поділ чека” додати інші організації, вказати склади для продажу, відповідність типів оплат на екрані касира, налаштувати умови продажу та включити необхідні групи товарів;
  3. В закладці “Принтери чеків та фіскальні реєстратори” додати фіскальні/нефіскальні принтери, вибрати прив'язку кожного принтера до організацій, вказати призначення друку (фінальний чек, прєчек, замовлення на кухню), налаштувати шаблон чека (для нефіскальних принтерів) та зробити додаткові налаштування щодо умов друку документів.

Загальний принцип розділення чеків та їх друку:

Фінальний чек

Під час оплати чека програма пропонує обрати тип оплати. Після його вказівки касиром/офіціантом триває послідовна перевірка доданих організацій (з першого номера списку до останнього) та зазначених умов поділу товарів з чека, причому перша організація (та, що вказана в закладці “Основні параметри торгової точки”) є фінішною.

При збігу умов поділу чек ділиться на необхідну кількість документів (Реалізації товарів та послуг) із зазначеними реквізитами, і все зберігається у програмі.

Після прогонки всіх умов розділення та створення Реалізацій товарів програма послідовно друкує всі ці документи, дотримуючись налаштувань принтерів із закладки “Принтери чеків/Фіскальні реєстратори”.

Замовлення на кухню/бар (Бігунок)

У режимі роботи кафе/ресторан(Основні параметри екрана касира/офіціанта), програма Unipro може друкувати замовлення зі стравами та напоями(бігунок) на кухню та бар. При збереженні замовлення клієнта або створенні нового замовлення через Екран офіціанта/касира замовлення зі стравами та напоями (бігунок) виводяться на друк на принтерах (зі списку в закладці “Принтери чеків/Фіскальні реєстратори”), в яких встановлено призначення друку “Замовлення (бігунка) на кухню “.

У налаштуваннях кожного принтера є параметр “Групи товарів”, за допомогою якого задається група товарів, яку потрібно виводити на друк під час друку замовлень (бігунків) зі стравами та напоями на кухню або бар. Будь-який принтер у програмі можна зробити багатофункціональним, наприклад: принтер офіціанта може друкувати замовлення на бар, кухню, бігунки та фінальні чеки. (У такому разі такий принтер буде вказаний у списку “Принтери чеків/Фіскальні реєстратори” кілька разів, але з різним призначенням та параметрами друку).

Замовлення на кухню рекомендується друкувати на окремих нефіскальних принтерах, які будуть встановлені на кухні або барі. На кухонний принтер також рекомендується встановити дзвінок, який автоматично сигналізуватиме про наявність нового замовлення.

Пречек

При увімкненому режимі роботи з пречеком(Основні параметри екрана касира/офіціанта) друк чека оплати здійснюється у два етапи: пречок, фінальний чек.

Ця функція дозволяє на вимогу клієнта спочатку надрукувати його замовлення, після визначення клієнтом способу оплати (готівка, картка) прийняти оплату, здійснити оплату замовлення у програмі та принести клієнту фінальний чек. (Про те, як програма поділяє та друкує фінальний чек, написано вище).

У такій схемі роботи пречек друкуватиметься на тому принтері (список в закладці “Принтери чеків/Фіскальні реєстратори”), в налаштуваннях якого встановлено призначення друку “Пречек”. Важливо відзначити, що пречек не є фіскальним чеком, і він повинен друкуватись на звичайному принтері чеків.


Закладка "Розділення чека"

Поділ чека добре працює, якщо організації (ТОВ/ФОП) роблять закупівлі своїх груп товарів незалежно, і ситуація, коли один товар може купуватись декількома організаціями одночасно, виключена. У такому разі всі реалізації товарів будуть проводитися коректно, а залишки за складами та прибуток у програмі будуть відображені також правильно.

Нижче наведено приклад налаштування поділу чека на дві організації (ФОП1 та ФОП2) з печаткою акцизних товарів на фіскальному принтері ФОП2 та неакцизних товарів на принтері чеків ФОП1.

Як показує досвід, у схемі, коли товар, закуплений однією організацією, іноді продається від іншої, потрібно дуже багато уваги визначати товарному обліку: відстежувати продані товари першої компанії від іншої та навпаки, робити закупівлі на потрібні організації потрібної кількості товарів, приймати товари тим днем коли було відвантаження, щоб коректно вважався прибуток бізнесу та інше. А у разі появи в такій системі третьої чи четвертої організації вести товарний облік не є можливим.

Тому для спрощення роботи і рекомендується розділення чеків налаштовувати таким чином, щоб був один обліковий склад, вказана одна компанія для всіх організацій в закладці поділу чека, але з обраними групами товарів для кожної.

Поділ ж чека під час друку буде ґрунтуватися на прив'язці принтера (фіскального/нефіскального) до однієї з таких організацій, в яких зазначені групи товарів. Ведення товарного обліку у цьому випадку сильно спрощується, звіти з рентабельності формуються коректно, а відсутність двох організацій у програмі практично ніяк не впливають на облік. Адже заборгованість можна контролювати за постачальниками та первинною документацією, а відбирати вхідні документи можна за коментарями у цих документах.

Нижче наведено приклад налаштування розділення чека на дві організації (ФОП та ТОВ) з друком акцизних товарів на фіскальному принтері ТОВ та неакцизних товарів на принтері чеків ФОП, але без поділу обліку за цими організаціями.

Також зроблено демонстраційне налаштування, якщо в чеку є одночасно товари з групи “Акциз” та з інших груп та обрано оплату карткою, чек не розділяти, а весь друкувати на фіскальному принтері.


Закладка "Принтери чеків/Фіскальні реєстратори"

Як було описано вище в алгоритмі роботи розділення чеків, вцій закладці потрібно додати фіскальні/нефіскальні принтери, вибрати прив'язку кожного принтера до організацій, вказати призначення друку (фінальний чек клієнта, пречек, замовлення на кухню), настроить шаблон чека (для нефискальных принтеров) и сделать дополнительные настройки, касающиеся условий печати документов.

Зверніть увагу! У налаштуваннях кожного принтера є поле “Питання”. Це функція, що дозволяє заощаджувати папір. У момент друку на екрані виводиться запрограмоване повідомлення, якщо клієнту чек не потрібен, касир натискає “Ні” і чек буде зареєстрований в системі, але не надрукується.


Фіскальний принтер у нефіскальному режимі

Програма Unipro дозволяє використовувати фіскальні принтери (MG, Datecs, Mini, Екселліо) як у стандартному фіскальному режимі, так і для друку нефіскальних чеків.

Використання фіскального принтера як принтера звичайних чеків накладає обмеження на дизайн самого чека, але за обмеженого бюджету таке рішення дозволяє заощадити бюджет на обладнанні.

Для організації, яка використовує нефіскальні чеки, слід додати той же фіскальний принтер, що і для організації з фіскальними чеками, але додатково включити параметр “Нефіскальний режим”.


Віртуальні реєстратори для контролю оборотів каси

Для того щоб контролювати реальну кількість готівки в касі потрібно використовувати функції X-і Z-звітів в Екрані касира/офіціанта. Але при використанні нефіскальних принтерів чеків, дані про суми нефіскальних чеків будуть недоступні, а при використанні функції розділення чеків дані по готівці будуть відображені тільки для фіскальних реєстраторів.

Щоб програма могла підраховувати суму готівки по потрібній організації або по всіх організаціях одночасно, потрібно використовувати “Віртуальний РРО” з призначенням друку “Фінальний чек клієнта” (чек друкуватись не буде, в даному випадку показується, які дані підсумовувати програмі).

Примітка. У деяких випадках (коли працюють кілька касових місць, коли контролювати обіг по касі може тільки Адміністратор) є потреба задати видимість (приховати для всіх або певних груп користувачів) Віртуальних реєстраторів в Екрані офіціанта/касира. Для цього використовується параметр “Показувати на екрані касира”.

Для кожної каси магазину/кафе/ресторану віртуальний реєстратор повинен мати свій “серійний номер”, так як програма використовує номер для ідентифікації реєстратора. При однаковому імені реєстраторів на кількох касових місцях, програма розпізнаватиме всіх їх як один і додаватиме всі суми чеків у цей віртуальний реєстратор.


Приклади налаштування поділу

Налаштування розділення чека на дві організації (ФОП1 та ФОП2) з печаткою акцизних товарів на фіскальному принтері ФОП2 та неакцизних товарів на принтері чеків ФОП1.


Налаштування розділення чека на дві організації (ФОП та ТОВ) з друком акцизних товарів на фіскальному принтері ТОВ та неакцизних товарів на принтері чеків ФОП, але без поділу цих організацій у програмі.

Також зроблено демонстраційне налаштування, якщо в чеку є одночасно товари з групи “Алкоголь” та з інших груп та обрано оплату карткою, чек не розділяти, а весь друкувати на фіскальному принтері.


службові/поділ_друку_чека.txt · Востаннє змінено: 2022/09/05 16:11 повз ipostalatii

Donate Powered by PHP Valid HTML5 Valid CSS Driven by DokuWiki