Unipro

документація

Користувальницькькі налаштування

Налаштування сайту

Переклад цієї сторінки:

службові:поділ_друку_чека

Це стара версія документу!


Налаштування розділення друку чека на чекових/фіскальних принтерах

Для чого використовується

Програма Unipro дозволяє коректно вести облік декількох організацій одночасно в одній базі, а також розділяти одне замовлення на друк різних принтерів чеків або фіскальні реєстратори. Ця функція може бути використана при оптимізації податкового навантаження бізнесу, у тому числі для контролю та регулювання обсягів продажу кожного ФОП/ТОВ.

Наприклад, маркет може використовувати кілька ФОП (фізичних осіб-підприємців) або ТОВ для певних відділів: продукти, алкоголь, сигарети. У такому разі ті ФОП чи ТОВ, що продають підакцизні товари, мають бути на загальній системі оподаткування, отримати ліцензію та використовувати касовий апарат, а ті ФОП, що продають продукти, можуть бути на спрощеній системі оподаткування та видавати нефіскальні чеки.


Як настроїти

Загальний алгоритм налаштування:

  1. В основних параметрах екрану касира/офіціанта налаштувати першу організацію, додати типи оплат, склад продажу товарів, вказати покупця за замовчуванням для всіх організацій ;
  2. В закладці “Поділ чека” додати інші організації, вказати склади для продажу, відповідність типів оплат на екрані касира, налаштувати умови продажу та включити необхідні групи товарів;
  3. В закладці “Принтери чеків та фіскальні реєстратори” додати фіскальні/нефіскальні принтери, вибрати прив'язку кожного принтера до організацій, вказати призначення друку (фінальний чек, прєчек, замовлення на кухню), налаштувати шаблон чека (для нефіскальних принтерів) та зробити додаткові налаштування щодо умов друку документів.

Загальний принцип розділення чеків та їх друку:

Фінальний чек

Під час оплати чека програма пропонує обрати тип оплати. Після його вказівки касиром/офіціантом триває послідовна перевірка доданих організацій (з першого номера списку до останнього) та зазначених умов поділу товарів з чека, причому перша організація (та, що вказана в закладці “Основні параметри торгової точки”) є фінішною.

При збігу умов поділу чек ділиться на необхідну кількість документів (Реалізації товарів та послуг) із зазначеними реквізитами, і все зберігається у програмі.

Після прогонки всіх умов розділення та створення Реалізацій товарів програма послідовно друкує всі ці документи, дотримуючись налаштувань принтерів із закладки “Принтери чеків/Фіскальні реєстратори”.

Замовлення на кухню/бар (Бігунок)

У режимі роботи кафе/ресторан(Основные параметры экрана кассира/официанта), програма Unipro може друкувати замовлення зі стравами та напоями(бігунок) на кухню та бар. При збереженні замовлення клієнта або створенні нового замовлення через Екран офіціанта/касира замовлення зі стравами та напоями (бігунок) виводяться на друк на принтерах (зі списку в закладці “Принтери чеків/Фіскальні реєстратори”), в яких встановлено призначення друку “Замовлення (бігунка) на кухню “.

У налаштуваннях кожного принтера є параметр “Групи товарів”, за допомогою якого задається група товарів, яку потрібно виводити на друк під час друку замовлень (бігунків) зі стравами та напоями на кухню або бар. Будь-який принтер у програмі можна зробити багатофункціональним, наприклад: принтер офіціанта може друкувати замовлення на бар, кухню, бігунки та фінальні чеки. (У такому разі такий принтер буде вказаний у списку “Принтери чеків/Фіскальні реєстратори” кілька разів, але з різним призначенням та параметрами друку).

Замовлення на кухню рекомендується друкувати на окремих нефіскальних принтерах, які будуть встановлені на кухні або барі. На кухонний принтер також рекомендується встановити дзвінок, який автоматично сигналізуватиме про наявність нового замовлення.

Пречек

При увімкненому режимі роботи з пречеком(Основные параметры экрана кассира/официанта) друк чека оплати здійснюється у два етапи: пречок, фінальний чек.

Ця функція дозволяє на вимогу клієнта спочатку надрукувати його замовлення, після визначення клієнтом способу оплати (готівка, картка) прийняти оплату, здійснити оплату замовлення у програмі та принести клієнту фінальний чек. (О том, как программа разделяет и печатает финальный чек, написано выше).

У такій схемі роботи пречек друкуватиметься на тому принтері (список в закладці “Принтери чеків/Фіскальні реєстратори”), в налаштуваннях якого встановлено призначення друку “Пречек”. Важливо відзначити, що пречек не є фіскальним чеком, і він повинен друкуватись на звичайному принтері чеків.


Закладка "Розділення чека"

Поділ чека добре працює, якщо організації (ТОВ/ФОП) роблять закупівлі своїх груп товарів незалежно, і ситуація, коли один товар може купуватись декількома організаціями одночасно, виключена. У такому разі всі реалізації товарів будуть проводитися коректно, а залишки за складами та прибуток у програмі будуть відображені також правильно.

Нижче наведено приклад налаштування поділу чека на дві організації (ФОП1 та ФОП2) з печаткою акцизних товарів на фіскальному принтері ФОП2 та неакцизних товарів на принтері чеків ФОП1.

Як показує досвід, у схемі, коли товар, закуплений однією організацією, іноді продається від іншої, потрібно дуже багато уваги визначати товарному обліку: відстежувати продані товари першої компанії від іншої та навпаки, робити закупівлі на потрібні організації потрібної кількості товарів, приймати товари тим днем коли було відвантаження, щоб коректно вважався прибуток бізнесу та інше. А у разі появи в такій системі третьої чи четвертої організації вести товарний облік не є можливим.

Тому для спрощення роботи і рекомендується поділ чеків налаштовувати таким чином, щоб був один обліковий склад, вказана одна компанія для всіх організацій в закладці поділу чека, але з обраними групами товарів для кожної.

Поділ ж чека під час друку буде ґрунтуватися на прив'язці принтера (фіскального/нефіскального) до однієї з таких організацій, в яких зазначені групи товарів. Ведення товарного обліку у разі сильного спрощується, звіти з рентабельності формуються коректно, а відсутність двох організацій у програмі практично ніяк не впливають на облік. Ведь задолженность можно контроллировать по поставщикам и первичной документации, а отбирать входящие документы организаций (поступлении товаров) можно по комментариям в этих документах.

Ниже приведен пример настройки разделения чека на две организации (ФЛП и ООО) с печатью акцизных товаров на фискальном принтере ООО и неакцизных товаров на принтере чеков ФЛП, но без разделения учета по этим организациям.

Также сделана демонстрационная настройка, если в чеке есть одновременно товары из группы “Акциз” и из других групп и выбрана оплата картой, чек не разделять, а весь печатать на фискальном принтере.


Закладка "Принтеры чеков/Фискальные регистраторы"

Как уже было описано выше в алгоритме работы разделения чеков, в этой закладке нужно добавить фискальные/нефискальные принтеры, выбрать привязку каждого принтера к организациям, указать назначение печати (финальный чек клиента, пречек, заказ на кухню), настроить шаблон чека (для нефискальных принтеров) и сделать дополнительные настройки, касающиеся условий печати документов.

Обратите внимание! В настройках каждого принтера есть поле “Вопрос”. Это функция, позволяющая экономить бумагу. В момент печати на экране выводится запрограммированное сообщение, если клиенту чек не нужен, кассир нажимает “Нет” и чек будет зарегистророван в системе, но не напечатается.


Фискальный принтер в нефискальным режиме

Программа UniproRetail позволяет использовать фискальные принтеры (MG, Datecs, Mini, Экселлио) как в стандартном фискальном режиме, так и для печати нефискальных чеков.

Использование фискального принтера в качестве принтера обычных чеков накладывает ограничения на дизайн самого чека, но при ограниченном бюджете такое решение позволяет сэкономить бюджет на оборудовании.

Для той организации, которая использует нефискальные чеки, следует добавить тот же фискальный принтер, что и для организации с фискальными чеками, но дополнительно включить параметр “Нефискальный режим”.


Виртуальные регистраторы для контроля оборотов кассы

Для того чтобы контроллировать реальное количество наличных денег в кассе нужно использовать функции X- и Z-отчетов в Экране кассира/официанта. Но при использовании нефискальных принтеров чеков, данные о суммах нефискальных чеков будут недоступны, а при использовани функции разделения чеков, данные по наличным будут отображены только для фискальных регистраторов.

Чтобы программа могла подсчитывать сумму наличных денег по нужной организации или по всем организациям одновременно, нужно использовать “Виртуальный РРО” с назначением печати “Финальный чек клиента” (чек печататься не будет, в данном случае это просто указатель, какие данные суммировать программе).

Примечание. В некоторых случаях (когда работают неколько кассовых мест, когда контроллировать оборот по кассе может только Администратор) есть необходимость задать видимость (скрыть для всех или опреденных групп пользователей) Виртуальных ригистраторов в Экране официанта/кассира. Для этого используется параметр “Показывать в экране кассира”.

Для каждой кассы магазина/кафе/ресторана виртуальный регистратор должен иметь свой “серийный номер”, т.к. программа использует этот номер для идентификации регистратора. При одинаковом имени регистраторов на нескольких кассовых местах, программа будет распознавать всех их как один и добавлять все суммы чеков в этот виртуальный регистратор.


Примеры настройки разделения

Настройка разделения чека на две организации (ФЛП1 и ФЛП2) с печатью акцизных товаров на фискальном принтере ФЛП2 и неакцизных товаров на принтере чеков ФЛП1.


Настройка разделения чека на две организации (ФЛП и ООО) с печатью акцизных товаров на фискальном принтере ООО и неакцизных товаров на принтере чеков ФЛП, но без разделения этих организаций в программе.

Также сделана демонстрационная настройка, если в чеке есть одновременно товары из группы “Алкоголь” и из других групп и выбрана оплата картой, чек не разделять, а весь печатать на фискальном принтере.


службові/поділ_друку_чека.1652700004.txt.gz · Востаннє змінено: 2022/05/16 14:20 повз ipostalatii

Donate Powered by PHP Valid HTML5 Valid CSS Driven by DokuWiki